rocsole

معرفی شرکت Rocsole
کمپانی Rocsole فنلاند محصولات و خدمات خود را در زمینه سیستم‌های اندازه‌گیری و نمایش رسوبات و لایه‌های مواد موجود در لوله‌ها و مخازن صنعتی، به طیف وسیعی از مشتریان در صنایع نفت ‌وگاز، صنایع شیمیایی و... ارائه می‌کند. Rocsole با سابقه‌ای چشمگیر در نوآوری و تولید سیستم‌های یادشده، راه‌حل‌های بدیعی را‌ برای رفع مشکلات ناشی از گرفتگی لوله‌ها/مخازن صنعتی، امکان مشاهده و کنترل دقیق داخل لوله‌ها و مخازن صنعتی فراهم کرده است. طراحی محصولات این شرکت، بر اساس استانداردهای بین المللی EN 61000 و EN55016 صورت گرفته که با محیط‌های/ATEX   IECExسازگار است. 
ازآنجاکه تکنولوژی غالب محصولات Rocsole بر اساس توموگرافی الکتریکی و فراصوتی است، تصویر سه‌بعدی و نمودار ترکیبات موجود در لوله‌ها و مخازن صنعتی، بر اساس سیگنال‌های هوشمند اندازه‌گیری و برحسب رسانایی ترکیبات در سیستم کنترل نمایش داده می‌شود. محصولات Rocsole ، مجهز به سنسور، واحد کنترل و نرم‌افزار قابل‌نصب در مرکز کنترل کارخانجات‌ هستند. ارتباط بین سنسور و واحد کنترل از طریق RS485(Modbus) و ارتباط بین واحد کنترل و مرکز کنترل، از طریق شبکه‌هایی نظیرEthernet  یا مودم‌های 3G/4G (و سایر استانداردهای شبکه صنعتی) انجام می‌گیرد. 
از دیگر وجوه تمایز محصولات Rocsole نسبت به شرکت‌های مشابه، می‌توان به رادیواکتیو نبودن، عدم نیاز به قطعات یدکی و نمایش آنلاین رسوبات و لایه‌های مختلف موجود در لوله‌ها و مخازن صنعتی، نصب راحت و کم‌هزینه بودن آن‌ها اشاره کرد. استفاده از این محصولات، امکان مصرف بهینه مواد شیمیایی رسوب‌زدا را در کنار استفاده از ابزارpig  برای رسوب‌زدایی لوله‌ها و مقایسه کمی/کیفی رسوبات را قبل و بعد از سنجش سنسورها برای کاربران افزایش می‌دهد؛ و همزمان باعث پایین آمدن میزان مواد شیمیایی موجود در لوله‌ها و مخازن صنعتی و کاهش احتمال خاموشی‌های ناگهانی و در نتیجه کم شدن میزان انرژی مصرفی می‌شود.

دانلود کاتالوگ

 

محصولات

محصولات

Deposition Watch

Deposition Watch

 سیستم نظارت بر رسوبات داخل لوله‌ها (DEPOSITION WATCH)
این محصول برای نمایش رسوباتی مانند پارافین، کربنات کلسیم، هیدروکربن و لجن‌های داخل لوله‌ها طراحی شده است. عدم تماس با ترکیبات داخل لوله با استفاده از سنسور لوله (pipe sensor) از ویژگی‌های متمایز این محصول است. سنسور‌ها بر‌اساس قطر لوله در اندازه‌هایی بین DN50 تا DN300 (و سایر اندازه‌های دلخواه) در دو نوع سنسور لوله (pipe sensor) و سنسور درپوش (plug sensor) ارائه می‌شود.


Emulsion Watch

Emulsion Watch

سیستم نظارت بر ذرات معلق داخل مخازن صنعتی (EMULSION WATCH)
ویژگی این محصول، تماس با مواد داخل مخازن صنعتی به وسیله پراب سنسور است. این محصول لایه‌های مختلف شن، آب، روغن و هوای موجود در مخازن صنعتی و ضخامت آنها را با استفاده از میله مجهز به پراب سنسور نمایش می‌دهد. سنسور فوق در محیط‌های جامد و مایع و گاز قابل استفاده است.
Water Watch ، Sand Watch، و Emulsion Watch مجهز به سنسور، به همراه واحد کنترل و نرم‌افزار مربوطه، در مرکز کنترل کارخانجات قابل نصب است.


Water Watch

Water Watch

سیستم نظارت بر آب در نفت (WATER WATCH) 
نمایش آب موجود در نفت از دیگر توانایی‌های Rocsole است که با استفاده از سنسور لولهWATER WATCH  بدون تماس با مواد داخل لوله صورت می‌گیرد. این سیستم قادر است میزان آب نفوذی را نسبت به سایر ترکیبات موجود در لوله‌ها از ۰٪ تا بالای ۱۰٪ به‌دقت اندازه‌گیری کرده و نمایش دهد. سنسور WATER WATCH  در مسیر عبور جریانات مختلف در لوله‌ها نصب می‌شود و تصویر سه‌بعدی آب اضافه‌شده به نفت را در مسیر لوله‌ها به‌صورت آنلاین نمایش می‌دهد.


Sand Watch

Sand Watch

سیستم نمایش شن داخل لوله (SAND WATCH)
این سیستم با استفاده از سنسور لوله بدون تماس با مواد داخل لوله، لایه‌های شن موجود در لایه های زیرین ترکیبات را همراه با فازهای دیگر آب و گاز به‌صورت آنلاین نمایش می‌دهد. تصویر سه‌بعدی این لایه‌ها نیز درکلیه سطوح قابل نمایش است.

تکنولوژی

تکنولوژی

Electrichal Tomography

Electrichal Tomography

توموگرافی الکتریکی(ET)
بر اساس تکنولوژی پرتونگاری مقطعی الکتریکی(ET)  ، تصویر سه‌بعدی و نمودار ترکیبات موجود در لوله‌ها و مخازن صنعتی، بر اساس سیگنال‌های هوشمند اندازه‌گیری و نیز میزان رسانایی ترکیبات در سیستم کنترل نمایش داده می‌شود. با استفاده از این تکنولوژی می‌توان محصولاتDeposition watch ، Water watch وSand watch مجهز به سنسور را به همراه واحد کنترل و نرم‌افزار مربوطه در مرکز کنترل کارخانجات نصب کرد. ارتباط بین سنسور و واحد کنترل از طریق RS485(Modbus) و ارتباط بین واحد کنترل و مرکز کنترل از طریق شبکه‌هایی نظیرEthernet  یا مودم‌های  3G/4G(و سایر استانداردهای شبکه صنعتی) انجام می‌شود. 


Electrosound Tomography

Electrosound Tomography

توموگرافی فراصوتی (UST)
با استفاده از تکنولوژی توموگرافی فراصوتی(UST)  تصویر سه‌بعدی و نمودار ترکیبات موجود در لوله‌ها و مخازن صنعتی، بر اساس امواج صوتی هوشمند، نوع پالس‌های ارسالی و میزان رسانایی ترکیبات در سیستم کنترل نمایش داده می‌شود. در این تکنولوژی محصولاتDeposition Watch ، Water Watch ، Sand Watch، و Emulsion Watch مجهز به سنسور ، به همراه واحد کنترل و نرم‌افزار مربوطه، در مرکز کنترل کارخانجات قابل نصب است.

سنسورها

سنسورها

Pipe Sensor

Pipe Sensor

سنسور لوله (Pipe Sensor)
این نوع حسگر در دو نوع زیر ارائه می‌شود:

  • سنسور اتصال مستقیم به لوله (direct– to–pipe)
  •  سنسور اتصال فرعی به لوله (Bypass)

Rocsole سنسورهای لوله را در اندازه‌های گوناگون به مشتریان عرضه می‌کند که مشخصات هر یک در دسته‌بندی زیر نشان داده شده است:

  •  مدل استاندارد (Standard model): 16 bar / 232 psi | 0 - +90 ⁰C / +32 - +194 ⁰F
  •  مدل فشارقوی(High pressure model): 100 bar / 1450 psi | 0 - +200 ⁰C / +32 - +392 ⁰F
  •  مدل فرافشارقوی (Extra high pressure model): 390 bar / 5656 psi | 0 - +400 ⁰C / +32 - +752 ⁰F

Plug Sensor

Plug Sensor

سنسور درپوش(Plug Sensor)
این سنسور دارای یک الکترود اندازه‌گیری (Measurement Electrode) است.


Probe Sensor

Probe Sensor

پراب سنسور (Probe Sensor)
این سنسور حداکثر سه متر طول دارد که دو متر از آن، محدوده اندازه‌گیری است.

iran  iran